OFICIÁLNÍ PROHLÁŠENÍ FIRMY ČSAD TIŠNOV, SPOL. S R.O.

O uplynulém víkendu bylo na veřejných sociálních sítích zveřejněno video zachycující chování jednoho z řidičů naší společnosti, který obsluhuje pravidelnou vnitrostátní příměstskou linku, vůči cestujícím, které chtěly přepravit.

Dovolte nám, abychom se k tomuto videu mohli, jako společnost, vyjádřit.

Zveřejněná událost se skutečně odehrála, ale již loňského roku, dne 21. 12. 2022, kdy řidič, pan Sedlák, mylně vyhodnotil vzniklou situaci tím, jenž předpokládal, že ruskou azbukou napsaný nápis „ZDOCHNI“ na autobusu, je adresován přímo jemu osobně. O cestujících z předchozích přeprav věděl, že minimálně jedna z těchto dívek jsou ukrajinské národnosti, proto se domníval, že nápis na autobusu napsaly právě tyto dívky.

Uvedená situace byla s panem Sedlákem řešena již loňský rok, na základě nám zaslané stížnosti, kdy byl za toto nepřijatelné chování potrestán, tím byla pro nás uvedená záležitost uzavřena.

Naše společnost se od jednání dotyčného pana řidiče distancuje. Jedná se o pochybení jednotlivce a ne celé naší společnosti, jejíž dobré jméno bylo tímto zveřejněním poškozeno.

Ing. Ladislav Sova

jednatel společnosti